This text is replaced by the Flash movie.

Yunnan- trekking

Początek: 17-10-2020
Koniec: 30-10-20204800 pln + 2200 usd

w koszt wliczono:

przelot do Yunannu i z powrotem, wszystkie przejazdy na miejscu wynajętym busem, ewentualny przejazd pociągiem do Lijiang z Kunming, noclegi w guesthousach- pokoje z prywatnymi łazienkami, podczas trekkingu noclegi w chatkach z zimną wodą, wyżywienie- 2x posiłki dziennie, wszystkie wstępy do parków na trasie, ubezpieczenie, składkę na rzecz klubu

w koszt nie wliczono:

trzeciego posiłku w ciągu dnia – lunchu, napojów alkoholowych, kosztów zwiedzania miast- Lijang lub Kunming i dojazdu do atrakcji w miastach (30 usd), napiwków 20 usd/ dzień na całą grupę dla przewodnika, 12 usd/ dzień/ całą grupę dla kierowcy, na trekkingu nie przewidujemy koni, nosimy tylko swój ekwipunek, jeśli ktoś chciałby można wynająć konia w koszcie około 50 usd/ dzień/ konia; kosztu wizy do Chin- około 400 pln; wstępu do kamiennego lasu i przewodnika w tym rejonie- max. 50 usd.

 

  

Możliwe jest 5/6- dniowe przedłużenie o góry żółte, koszt to 1200 pln + 900 usd/1000 usd

 

 

„Góry są tutaj wysokie a cesarz jest daleko”- mówi chińskie przysłowie, które doskonale opisuje różnorodność odległych chińskich prowincji. Yunnan to kraina, gdzie współistnieje wiara i kultura tworząc swoistą duchową fuzję. Tego miejsca nie sposób porównać ani z bliższą Azją Południową- Wschodnią ani z królestwem środka.

Region oferuje dużą różnorodność obszarów chronionych, od chłodnego powietrza wysokich szczytów Himalajów poprzez zielone wzgórza południa. Jest to również jedno z najrzadziej odwiedzanych miejsc w regionie – są one bez wątpienia popularne- ale wciąż obdarzone swoistym spokojem a nawet magią.

W tej krainie przejdziemy 4- dniowy trekking w rejonie świętej góry tybetańczyków- Kawa Karpo 6740 m.n.p.m. Jest to jedna z najwyższych, niezdobytych do tej pory gór świata. Wspaniałe otoczenie szczytu: sub- tropikalne lasy pełne orchidei i wielu leczniczych roślin, będących tematem zainteresowania światowych biologów i botaników jak również bardzo ciekawy kulturowo region pielgrzymek czyni z niej wyjątkowy cel dla podróżników.

Poza trekkingiem przejedziemy do serca Yunnanu, gdzie znajduje się najgłębszy kanion świata: kanion skaczącego tygrysa. Starożytna legenda wspomina tygrysa skaczącego tutaj pomiędzy kanionem między skałami- w najwęższym miejscu kanion jest szeroki zaledwie na 30 metrów.

Przejdziemy tutaj dwu- dniowym trekkingiem, z zejściem w głąb kanionu. Będziemy nocować w najładniejszym punkcie na trasie, miło będzie na dłużej się tu zatrzymać.

Zwiedzimy również park narodowy- Pudacuo, wpisany na listę światowego dziedzictwa Unesco ze względu na różnorodność fauny i floty w tym rejonie. Pośród położonych na wysokości około 3500 m. jezior, stawów i strumieni i lasów; przejdziemy tutaj kilkugodzinnym trekkingiem.

Latem park rozkwita i wspaniałe pierwiosnki, rododendrony i iglaste lasy stają się domem dla geparda, piżmowców czy dzików.

W drodze powrotnej zatrzymamy się na słynnej Shangri- la- znanej z powieści: „Zaginiony horyzont”, Jamesa Hiltona. Ludzie żyjący w tym rejonie są szczęśliwi, długowieczni, żyją w harmonii i oddają się kultywowaniu mądrości.


Zgłoszenia przyjmujemy do 15 lipca.

Potwierdzeniem zgłoszenia jest wpłata kwoty 4800 pln na bilet lotniczy i ubezpieczenie.

Serdecznie Zapraszamy do tej magicznej krainy :)

dzień 1.

Spotykamy się w Warszawie skąd lecimy do Kunming- jednego z największych miast Yunnanu. Możliwy jest również wylot z Pragi, Berlina lub Wiednia- zapewniamy wtedy dojazd do lotnisk, z jednego z Polskich miast (Poznań, Wrocław, Katowice)

dzień 2.

Po przylocie odpoczywamy w Lijang, gdzie zwiedzamy wspaniałą starówkę.

Stare miasto w Lijiang jest labiryntem wąskich uliczek i kanałów. Ulice wyłożone są kostką brukową, zaś nad kanałami poprzerzucano kamienne mosty. Żywe są tu też wielowiekowe tradycje - w końcu marca lub na początku kwietnia odbywają się tu obchody tradycyjnego Święta Urodzaju, zaś w lipcu Święta Pochodni.

W 1997 roku zabytkowe dzielnice Lijiang zostały wpisane na listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO.

Dzień 3.

Następnego dnia przejeżdżamy w rejon Kanionu Skaczącego Tygrysa.

Pierwszy dzień trekkingu to przejście około 6 godzin do połowy drogi. Wychodzimy z Qiaotou, po drodze wchodzimy na górę Haba, która jest jedną z gór formujących Kanion Skaczącego Tygrysa. Stąd podziwiamy płynącą w kanionie rzekę Yantze oraz piętrzące się obok szczyty- roztaczające się przed nami widoki to 5000 m. różnicy wysokości pomiędzy kanionem a okolicznymi górami.

Tego dnia ścieżka będzie dosyć stroma i nachylona.

Czas przejścia: 5-6 godzin

wysokość noclegu: 2000 m.

dzień 4

Drugiego dnia trekkingu dochodzimy do końca kanionu- około 3 godzin i przejeżdżamy do hotelu w Shangri- la.

Dla Tybetańczyków nazwa Shangri- la, oznacza „słońce i księżyc w sercu”, czyli idealny dom, który znaleźć można tylko w niebie. Zwiedzamy miasteczko i tu zostajemy na noc.

Wysokość noclegu: 3300 m.

dzień 5.

Zwiedzanie Parku Pudacuo.

Park położony jest na Wyżynie Tybetańskiej, tam, gdzie rodzą się trzy ważne rzeki: Saluin, Jangcy i Mekong. Region znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO.
Trzy najważniejsze obiekty tu się znajdujące to Morze Czarodziejskiego Dywanu z Jaka 碧塔海, Jezioro Wielkiego Du 碩都湖 oraz czerwonochmurny skansen tybetański.
Położony na wysokości 3500-4000 m.n.p.m. park o powierzchni 300 kilometrów kwadratowych obfituje w jeziora, mokradła, lasy i wysokie trawy; znaleźć tu można niespotykane w innych miejscach okazy fauny i flory.
Nazwa Pudacuo oznacza Jezioro Łodzi - a według Tybetańczyków to jezioro od jakowego dywanu. Najwcześniejsze opisy jeziora i otaczającego go krajobrazu można znaleźć podobno już w XIII-wiecznych tybetańskich księgach buddyjskich, w których opisywane jest jako mieniące się w oczach i oczyszczające serce. Krajobraz jest iście bajkowy, bez skaz i bez zanieczyszczeń.

Dzień 6.

Rozpoczynamy trekking w rejonie Kawa Karpo. Przejedziemy do źródeł Xidang, skąd zaczynamy trekking do wioski Yubeng. Zaczynamy na wysokości 2600 m., a po 4- godzinnej wędrówce docieramy na wysokość 3800 m. do przełęczy skąd roztacza się wspianiały widok na Kawa Karpo.

Z przełęczy jeszcze jedną godzinę idziemy dalej do wioski Yubeng, gdzie nocujemy.

Czas trekkingu: 5 godzin

nocleg na wysokości 3100 m.

dzień 7.

Przechodzimy do kolejnej doliny, gdzie podziwiać możemy widoki na lodowiec pod Kawa Karpo i spadający z niego święty wodospad. Wracamy z powrotem do wioski.

Czas trekkingu: 6 godzin

nocleg na wysokości 3100 m.


dzień 8.

Dochodzimy do bazy Xiaonong, skąd ruszamy przez lodowiec do górskiego jeziora.

Wracamy do wioski Yubeng, gdzie nocujemy.

Czas przejścia: 7 godzin

nocleg na wysokości: 3100 m.

dzień 9.

Wracamy do Xidang skróconą drogą. Po zejściu przejeżdżamy do hotelu w miasteczku Shangri- la, gdzie możemy odpocząć.

Czas przejścia: 4-5 godzin

nocleg na wysokości 3300 m.

dzień 10.

Wracamy do Lijang

dni 11-13

przejedziemy w rejon najpiękniejszych tarasów ryżowych- zwiedzamy i wracamy do Kunming

dzień 14 i 15

powrót do kraju

Możliwe jest przedłużenie wyjazdu o 2- dniowe zwiedzanie rejonu Tropikalnego Yunnanu- koszt to 150 usd.

Południowa część Yunnanu to autonomiczna prefektura Xishuangbanna, określana często mianem naturalnej oazy. Zazwyczaj jest tutaj bardzo gorąco i parno.

Na terenie prefektury żyje 13 narodowości m.in. Dai, Hani, Jinuo, Bulang i Yao. W tym rejonie populacja etnicznych mniejszości zajmuje 67% całej populacji regionu.


Możesz także zgłosić swoje uczestnictwo w wyprawie używając poniższego formularza:

* wymagane pola formularza