This text is replaced by the Flash movie.

Lofoty + Finlandia

Początek: 15-07-2020
Koniec: 25-07-20203200 pln + 1000 Euro

W koszt wliczono:

Organizację wyjazdu, przelot do Rovaniemi, wypożyczenie samochodu na całą trasę, paliwo na całą trasę, noclegi w namiotach i chatach turystycznych, ubezpieczenie, łódź na Kjerfjorden i z powrotem, wyżywienie- przygotowujemy posiłki z jedzenia kupionego w markecie na miejscu ew. zabieramy ze sobą (w zależności od limitów bagażowych)

 

Cena nie zawiera:

Nadbagażu, Alkoholu, parkingów, wycieczka łodzią do fiordu Trollfjord (200 pln), ew. wstępów do parków i zabytków.

 

 

Opcje przedłużenia wyjazdu:

- jednodniowe przedłużenie wyjazdu o wycieczkę na Lofotach:

- wycieczki łodzią: jaskinia Refsvika 220 eur;  Malstrom:  200 eur; Veroy 300eur

- wycieczki na snorkelling: 200eur

Jednodniowe przedłużenie wyjazdu możliwe tylko w wypadku decyzji całej grupy.

Przedłużenie wyjazdu bez wspomnianych opcji wycieczkowych: 100eur

 

-tygodniowe przedłużenie o dojazd na Nordkapp, powrot przez Finlandię, wizyta w kilku parkach Narodowych- 830eur

- 6- dniowe przedłużenie o trekking na najwyższy szczyt Finlandii – Halti Fell.

Halti Fell znajduje się w odległości około 45 km od Kilpisjarvi. Trasa więc łącznie z wejściem na szczyt rozciąga się na przestrzeni 110 km i tworzy tzw. Halti- hike.

Podczas tego długiego, klasycznego szlaku zobaczyć można wiele cudów Arktycznego lądu.

Najsłynniejszym jest wodospad Pitsusköngäs i wielka skalna ściana Annjalonji.

 

- przedłużenie o Szpicbergen :

- opcja 5- dniowa:  2200 eur (trekking)

cena zawiera wszystkie koszty trekkingu, nie zawiera wyżywienia w miejscowości Longyearbyen skąd rusza trekking.

 

 

Surowa, piękna dzikość przyrody północnej Skandynawii czyni z niej perfekcyjną destynację dla podróży, którą zapamiętamy na całe życie.

Z jednej strony jest to jedno z największych i ostatnich europejskich obszarów dzikiej przyrody, ożywionej pięknej i pustej. Z drugiej zaś jest jednym z najbardziej dostępnych obszarów typu arktycznego połączonego dużą ilością dróg i z dobrym połączeniem lotniczym w niedalekiej odległości od naszego kraju.

Natura niezwykle obdarzyła ten rejon:  majestatyczna linia brzegowa, idylliczne wyspy oraz ogromne fiordy zestawione z małymi rybackimi wioskami skąd dojechać można w pięknie położone góry.

Dzikie lasy oraz ogromna pagórkowata przestrzeń na której hula wiatr.

Taka właśnie jest arktyczna Skandynawia.

Ze względu na niską wysokość tutejszych gór oraz łatwą do nich dostępność wyjazd możemy uznać za technicznie prosty, z łatwymi jednodniowymi wyjściami w teren  na lekko (z jedzeniem i ubraniami w plecaku).

Zgłoszenia przyjmujemy do 15 kwietnia.

Potwierdzeniem zgłoszenia jest wpłata na bilet i ubezpieczenie w wysokości 3200 pln na konto klubu. 

Po przylocie i wynajęciu samochodu przejeżdżamy do Norwegii, gdzie kierujemy się w kierunku Lofotów.

Na wyspach spędzimy trzy dni i przejdziemy tam kilka ciekawych tras trekkingowych.

W dniu kiedy dojeżdżamy do Lofotów przejdziemy jeszcze dwugodzinną trasę do punktu Glomtinden (419 m.), zakończonego pięknym widokiem na Lofoty oraz ocean je otaczający.

 

Rankiem pierwszego dnia przepłyniemy na Kjekrfiorden. Stąd przejdziemy się po szlaku wyznaczonym na plaży (łącznie 4 godziny). Szlak na plaży Horseid to krajobraz gdzie piękny biały piasek otacza ogromne granitowe skały wokoło. Tu po przejściu szlaku i w oczekiwaniu na powrotną łódkę przygotujemy i zjemy obiad, który pożywi nas na dalszą drogę.

W dalszej cześci dnia wejdziemy na niski szczyt Reinebringen (448 m.). Wejście i zejście ze szczytu łącznie zajmą nam 3 godziny, ale jest to jeden z najbardziej niezwykłych widokowo punków na wyspach. Dlatego też na podziwianiu widoków spędzimy sporą część wieczornego czasu.

 

Poza tym szczytem wejdziemy jeszcze na szczyt Hermannstalstinden (1029 m.). Jest to najwyższy szczyt zachodnich Lofotów i tu trasa zajmie nam około 8-9 godzin (start z chatki i zejście w dół).

Dzień poprzedzający atak szczytowy to podejście do Munkebu Hut (2-3 godziny), gdzie zanocujemy.

Wejście na szczyt to drugie najpiękniejsze widokowo miejsce (po Reinebringen), które warto tu odwiedzić.  Trekking na szczyt należy do dość trudnych jak na tutejsze warunki. Trasa jest skalista i bardzo stroma zaś po drodze skalista ścieżka może trochę się obsuwać.

 

Udamy się również do miejscowości Nusfjord – wpisanego na listę dziedzictwa Unesco, gdzie przejdziemy wybrzeże w kierunku Nesland. Trasa zajmie nam około 4 godzin w dwie strony.

Po przejściu kilku szlaków w pięknym otoczeniu nadmorskich skalnych wzniesień wsiadamy do samochodu i udajemy się na północ do Trondheim, gdzie zatrzymujemy się w mieście na jedną noc, po drodze zwiedzamy również okoliczny fiord .

Po kilku dniach w Norwegii przejeżdżamy do Finlandii aby pochodzić jeszcze w najwyższym paśmie gór Finlandii – Kilpisjarvi.

Góry co prawda nie są wysokie – najwyższy szczyt ma 1328m., lecz ze względu na położenie nad jeziorem Kilpisjarvi są bardzo piękne widokowo oraz oferują wiele ciekawych miejsc.

W tym rejonie wchodzimy na górujący nad miastem szczyt Saana Fell (1029 m.), przejdziemy również inne piękne szlaki w parku i w okolicy.

Po dwudniowym trekkingu wracamy do Rovaniemi skąd lecimy z powrotem do kraju.


Możesz także zgłosić swoje uczestnictwo w wyprawie używając poniższego formularza:

* wymagane pola formularza