This text is replaced by the Flash movie.

Kanadyjskie Góry Skaliste

Początek: 04-09-2020
Koniec: 19-09-202011 000 pln

W koszt wyjazdu wliczone jest:
Organizacja wyjazdu, przelot na trasie Warszawa- Calgary- Warszawa, wypożyczenie samochodu na miejscu ( w przypadku liczby osób 5 lub 6 możliwa dopłata max. 50 dol. kanadyjskich), paliwo na cała trasę przejazdu, noclegi w namiotach w wyznaczonych polach namiotowych oraz w hostelach, wyżywienie (2 posiłki dziennie) poza trasami kilkudniowymi, wszystkie permity na poruszanie się w parkach narodowych, chodzenie i nocowanie w górach, ubezpieczenie alpinistyczne,

W koszt wyjazdu nie wliczone jest:
Jedzenie podczas trekkingu (kupujemy sami zupy w proszku, ryż, batony, owoce na miejscu na około 5 dni + prowiant na wyjścia jednodniowe), nadbagaż ( max. Waga to 23 kg), ew. dopłata do samochodu w przypadku liczby osób 5 lub 6 (max. 50 dol. Kanadyjskich), alkohol, gaz, ew. wstępy do miejsc zwiedzania- muzeum, wstęp do gorących źródeł w banff (około 20 dolarów kanadyjskich)

 

Ewentualne możliwe przedłużenie wyjazdu:
- 3-4 dniowe rozszerzenie o zwiedzanie parków Yoho i Kootenay (po jednym dniu na trekking w każdym z nich)- około 400- 450 dolarów Kanadyjskich
- 3- dniowe rozszerzenie wyjazdu o zwiedzenie Parku Dinozaurów- wpisanego na światową listę dziedzictwa Unesco- miejsce, gdzie okryto wiele skamielin Dinozaurów- około 35 gatunków, niektóre z nich datuje się na wiek 75 mln. Lat.- około 400 dolarów kandyjskich
- 3- dniowe przedłużenie wyjazdu o wizytę w Waterton Lakes National Park- kolejny Park w stanie Alberta wpisany na listę światowego dziedzictwa Unesco. To piękne kraina jezior i gór, niezwykłe bogactwo roślinności i zwierząt.- około 400 dolarów kandyjskich


Wizyta w innych stanach kanadyjskich:
- British Kolumbia- wizyta na wyspie Antoniego- Gwaii Haanas National Park Reserve- lub południowa okolica Queen Charlotte Island (do której należy powyższy archipelag) to tzw. Galapagos Kanady- występuje tu najciekawsze miejsca do obserwacji zwierząt, piękne lasy deszczowe. - - Samolot+ samochód – około 1500 dolarów kanadyjskich (6-7 dni)
- Yukon- wizyta w okolicy Mount Logan (najwyższego szczytu Kanady), możliwy trekking wokoło, spływ rzeką Yukon, jest to obszar dalekiej zimnej północy, gdzie cały czas jest jasno i gdzie przyroda jest naprawdę dzika. Bogactwo łosi oraz możliwość eksploracji dzikiej rzeki Yukon.
Koszt: 1600 dolarów kandyjskich (7 dni)
- przejazd koleją transkanadyjską na wschód + wizyta w Montrealu lub Quebequ- 1500 dolarów kanadyjskich (8-9 dni) - tutaj możliwe kolejne przedłużenie o Nową Funlandię (kanadyjską krainę fiordów- 7-8 dni- 1400 dolarów kanadyjskich)

 

Kanada to piękny, ogromny i dziki obszar porównywany często (ze względu na podobne położenie geograficzne) do Syberii.
Kanada jest drugim (po Rosji) największym krajem świata oraz 38 pod względem ludności.
Jest to kraj bardzo zróżnicowany ze względu na swoją wielkość, ale i piękny dzięki rozległym przestrzeniom i pięknym niekończącym się krajobrazom.
Występuje tutaj typowa dla strefy klimatów umiarkowanych chłodnych formacja roślinna, czyli mamy przewagę lasów iglastych, bardzo często też pojawiają się tajgi.
Jako całość kraj zawiera bardzo wiele różnych ekosystemów od lasów deszczowych Kolumbii Brytyjskiej do tundry i obszarów Polarnych Kanady Północnej.

Dla nas obszarem głównym programu wyprawy będą góry Skaliste- jedne z piękniejszych formacji górskich w całej Ameryce Północnej.
Parki Narodowe Gór Skalistych- Banff, Jasper, Kootenay i Yoho to jedne z najstarszych Parków Kanady- założone w 1984 roku i wpisane na listę światowego dziedzictwa Unesco.
Faktycznie jest to piękna kraina, w której kompozycja gór porśniętych iglastymi drzewami wraz z wieloma strumieniami i stawami i często występującymi zwierzętami (wiewiórki ziemne, caribu, jelenie wapiti i liczne niedźwiedzie) zapierająca dech w piersiach.
Odwiedzimy najpiękniejsze miejsca tego rejonu, przejdziemy najciekawsze szlaki kilku parków i zapewne spotkamy kilku dzikich „mieszkańców” tych miejsc.
Serdecznie Zapraszamy do odkrywania wspaniałych Gór Skalistych.

Zgłoszenia przyjmujemy do 10 maja !

Potwierdzeniem zgłoszenia jest wpłata 4500 pln na bilet i ubezpieczenie. 

Spotykamy się w Warszawie skąd lecimy do Calgary- najbliżej położonego miasta gór Skalistych.
Po wylądowaniu w Calgary przejeżdżamy do Parku Mount Robson.
Po drodze przejeżdżamy praktycznie przez cały obszar gór skalistych w Albercie (około 450 km), więc widoki są przepiękne. Mount Robson znajduje się już w stanie British Columbia.

Trasę rozpoczynamy światowej sławy szlakiem berg lake trail.

Jest to 46 km szlak wiodący przez trzy strefy klimatyczne.

 Szlak wiedzie poprzez najpiękniejszą scenerię w regionie- dolinę thousand falls. Często występuje tu bardzo gęsta mgła z której wyłaniają się piękne lodowce Berg glacier i Robson glacier. Po dojściu do campu Berg Lake wchodzimy również na przełęcz Snowbird pass (dodatkowe 21 km tam i z powrotem). Szlak na przełęcz daje nam spektakularne widoki na Mt. Robson.

Po zejściu i jednodniowym odpoczynku przejeżdżamy do Parku Narodowego Jasper National Park.

Po wykupieniu permitów i zrobieniu zakupów następnego dnia ruszamy na jeden z najciekawszych szlaków tego rejonu- Skyline Trail.Jest to jeden z najbardziej klasycznych szlaków w górach skalistych. 

Szlak ma długość 44 km i przejście go zajmie nam około 3 dni (dwa noclegi w terenie).
Część szlaku (około 25 km) to trasa biegnąca powyżej linii drzew, dzięki czemu mamy tutaj ogromną ilość pięknych, panoramicznych zapierających dech w piersiach widoków. (stąd nazwa syline trail)
Po zakończaniu trekkingu w rejonie Jasper przejeżdżamy w okolice lodowca Columbia.
Jeśli cała grupa jest przygotowana lodowcowo do wyjazdu możemy pozwolić sobie na wejście na jeden z łatwiejszych technicznie szczytów- Mount Athabasca.
Podejście poza murowaną pogodą wymaga od nas przygotowania lodowcowego na poziomie chodzenia w rakach, używaniu czekana oraz chodzenia w zespole linowym.
Oczywiście kwestia tego wyjścia będzie uzgodniona przed wyjazdem abyśmy mogli zabrać potrzebny sprzęt. Wejście na szczyt możliwe tylko w przypadku, gdy większa część grupy będzie do tego przygotowana.

Dalej udamy się jeszcze na jednodniowe szlaki w rejonie Lake Louise i Banff.
Tu spędzimy dwa dni na oglądaniu jeziora Lake Luise i podziwianiu najpiękniejszych widoków podczas lekkich 3-4 godzinnych spacerów.
Po trudach wielu wędrówek udamy się do tradycyjnych gorących źródeł Banff i odpoczniemy.

Uwaga!
Przejście wszystkich zaplanowanych tras zależna jest od pogody i kondycji uczestników, tylko w przypadku pogody przez cały czas pobytu jesteśmy w stanie przejść wszystkie zaplanowane szlaki !!!


Możesz także zgłosić swoje uczestnictwo w wyprawie używając poniższego formularza:

* wymagane pola formularza