This text is replaced by the Flash movie.

Tybet

Początek: 13-10-2020
Koniec: 30-10-20204700 zł plus 3500 usd,

koszt obejmuje: 

organizację wyjazdu, przelot z Warszawy do Pekinu, powrót z Lhasy (możliwy wylot z innego miasta wtedy dojazd np. Poznań-Berlin wliczony), przejazd pociągiem  z Pekinu do Lhasy, wszystkie noclegi- w Tybecie są to w Lhasa hotel 3 gwiazdki, w pozostałych miejscach guesthouse, wyżywienie (na trekkingu 2 posiłki dziennie, w pozostałych przypadkach śniadanie), ubezpieczenie obejmujące koszty ratownictwa górskiego, zezwolenia na wstęp do Tybetu (bardzo drogie), zezwolenie na Kailash, przejazdy w Tybecie, koszta przewodników, koszty zwiedzania Lhasy, koszt dotarcia do bazy pod Mount Everest, koszty transportu.

koszt nie obejmuje: wizy chińskiej, napiwków, alkoholu, nadbagażu, posiłków nie ujętych w programie, wynajęcia koni na trekkingu.


 

Legendarna Góra Legendarnego kraju
Symbol Tybetu Święte miejsce czterech religii.

Przejazd koleją transtybetańską.


Położona na wyżynie Tybetańskiej w Górach Transtybetańskich Góra Kailash liczy sobie 6714 m n.p.m.
Góra charakteryzuje się bardzo oryginalnym kształtem, dzięki któremu jest rozpoznawana od razu.
U jej stóp znajdują się źródła największych rzek Azji: Indusu i Brahmaputry. Góra jest świętym miejscem dla wyznawców czterech religii: Hinduizmu, Buddyzmu, Dżinizmu i religii Bon. Dla Hinduistów jest to siedziba
Sziwy i znajduję się tam czakram absolutu. Góra nie została nigdy zdobyta.
Alpiniści uszanowali jej znaczenie dla wyznawców. W pobliżu góry znajduję się jezioro Manasowar i właśnie między innymi ono będzie celem naszej wędrówki. U jego stóp rozpoczniemy i zakończymy wędrówkę obchodząc górę naokoło. W wędrówce towarzyszyć nam będą pielgrzymi wielu religii i narodowości, często przechodzą oni całą trasę na kolanach.

Sam trekking jest bardzo łatwy technicznie i krótki. Więc wyjazd może być przeznaczony dla początkujących turystów górskich. Najwyższa osiągana wysokość to 5000m.
Należy pamiętać że od samego początku prawie będziemy przebywać na dużej wysokości powyżej 3500m. Więc trzeba być przygotowanym na bóle głowy i inne niespodzianki. Dzięki dokładnej aklimatyzacji staramy się zaradzić ewentualnym problemom.

Wykluczony jest udział osób z chorobami dla których pobyt na dużej wysokości jest szkodliwy.
(Choroby serca i płuc)

 

Zgłoszenia przyjmujemy do 5 sierpnia.
Potwierdzeniem zgłoszenia jest wpłata na bilet i ubezpieczenie: 4700 zł.
Prosimy o wpłatę na konto: Stowarzyszenie Annapurna Klub BZ WBK I/O Tychy 34 1090 1652 0000 0000 6404 1166.
Proszę o emailowe potwierdzenie wpłaty. Oraz przesłanie danych: Imię , nazwisko, pesel, adres zameldowania, nr paszportu, data ważności.

Zapraszamy do legendarnej krainy.

 

13.10 wylot z Warszawy (możliwy lot z Berlina plus bus z Poznania)
14.10 przylot do Pekinu, zwiedzanie płatne dodatkowo, wyjazd pociągiem
15.10 przejazd
16.10 przyjazd do Lhasy
17.10 zwiedzanie Lhasy
18.10 zwiedzanie Lhasy
19.10 przejazd do Shigatse przez jezioro Yamdrok i Gyantse
20.10 zwiedzanie Shigatse, przejazd do bazy pod Everestem
21.10 poranek w bazie pod Everestem i przejazd do Zhongbo
22.10 przejazd do Manasarowar (4330m) – odpoczynek
23.10 podejście do Dira Puk (4900m)
24.10 podejście do Zutul Puk (4750m)
25.10 powrót do Manasarowar
26.10 przejazd do Saga
27.10 przejazd do Shigatse
28.10 przejazd do Lhasy
29.10 wylot
30.10 przylot do Polski

buty najlepiej lekkie, ale ciepłe i wytrzymałe trekkingowe numer- 1,5 większe, skarpety ciepłe- 5 par (polecam wełne merynosa lub inne termiczne), skarpety inne (najlepiej przeciwpotne),
spodnie polar 150, spodnie antywietrzne i antydeszczowe (ortalion, goretex itp.), spodnie typu safari z odpinanymi nogawkami, sandały lub inne lekkie buty, polar 200- 2 sztuki, sweter puchowy lub lekka puchówka, kurtka na wiatr i deszcz (najlepiej goretexowa), rękawice polarowe- 2 pary, rękawice chroniące przed wiatrem (np. łapawice gortexowe lub rękawice narciarskie),
czapka, kapelusz lub czapka na słońce, kije teleskopowe, śpiwór minimum do –15, karimata lub materac samopompujący, folia NRC, przybory toaletowe, papier 2 rolki, plecak duży (najlepiej 70 l), plecak mały (najlepiej 40 l), czołówka, termos 0,7-1 l, okulary lodowcowe, warto zabrać rozgrzewacze chemiczne, ksero paszportu

 


Możesz także zgłosić swoje uczestnictwo w wyprawie używając poniższego formularza:

* wymagane pola formularza